Objavio Bojan Pavlović 12/10/2015 - 15:10

16. BALKAN OPEN-ZVONKO OSMAJLIĆ turnir u džudou (VIDEO)

U beogradskoj hali Šumice održan je 16. po redu turnir u džudou pod nazivom Balkan open-Zvonko Osmajlić u čast nekadašnjeg asa ovog sporta koji je pre 17 godina izgubio
život u saobraćajnoj nesreći na ibarskoj magistrali.Bio je to još jedan kvalitetan turnir u nizu koji je okupio stotinak takmičara iz zemlje i okruženja.
Osim domaćih džudista, nastupili su gosti iz Slovenije, Grčke,Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i Bugarske.
Za najbolje pojedince u kategorijama obezbeđene su bile novčane nagrade u visini od 500 evra, dok je vicešampionima pripala nagrada u visini od 200 evra.U kategoriji do 100 kg
u kojoj se svojevremeno takmičio Zvonko Osmajlić nagrada je bila duplo veća.
Prvo mesto u kategoriji do 60 kg osvojio je Vuk Nikčević iz Crne Gore, drugo mesto je pripalo srpskom takmičaru Denisu Jurakiću. u Kategoriji do 66 kg dva prva mesta pripala
su domaćim takmičarima Maku Vukićeviću i Lazaru Markoviću. U kategoriji do 73 kg najbolji je bio Nikola Gušiž iz Crne Gore, dok je drugo mesto osvojio njegov zemljak
Nikola Gardašević.U kategoriji do 81 kg Bugarin Ivajlo Ivanov je u finalu pobedio našeg takmičara Bojana Došena. Do 90 kg u srpskom finalu Boško Borenović bolji od
Miroljuba iVezića, dok je u kateriji do 100 kg, Filip Đinović pobedio Slobodana Đordu u još jednom srpkom finalu i osvojio nagradu u visini od 1000 evra.
I na kraju u kategoriji preko 100 kg Srbin Goran Prgonjić je slavio u duelu sa sunarodnikom Nikolom Jeremićem.
Turnir su uveličali brojni prijatelji i gosti, poštovaoci lika i dela Zvonka Osmajlića Vuk Drašković, Dragoljub Kočović,Spasoje Krunić,Leon Lukman, Vuk Rašović,
profesor Jovan Ćirković, Danilo Pantić i mnogi drugi...