Objavio Bojan Đokić 03/07/2016 - 23:11

Gali zaustavili Vikinge

Selekcija Francuske je poslednji polufinalista evropskog šampionata. Domaćin turnira je očekivano, ali lakše nego što se predviđalo, savladao najprijatnije iznenađenje prvenstva, selekciju Islanda sa 5:2

Pitanje pobednika rešeno je posle prvih 45 minuta

Trikolori su poveli golom Žirua u 12. minutu, posle kornera je Haldarsona udarcem glavom matirao Pogba, minijatura Pajea rezultirala je pogotkom u 43. minutu, a pre odlaska na odmor je sjajnu akciju Francuza  mjastorskim lobom u gol pretvorio Antoan Grizman.

U nastavku meča su islandski vikinzi srčanom igrom uspeli da dođu do časnijeg poraza.

Sigtorson je bio strelac u 56. minutu, ali  je samo tri minuta  kasnije Olivije Žiru postigao svoj drugi, a peti gol za tim Didijea Dešama.

Konačan rezultat sedam minuta pre kraja postavio je Bjarnason.

Francuzi će na megdan Nemcima u finalu pre finala, taj duel igra se u četvrtak, u marseju od 21:00

U istom terminu, ali dan ranije, u Lionu se sastaju Vels i Portugal.