Objavio Bojan Pavlović 03/04/2017 - 23:26

Mađarska – Srbija 4:4 (0:0, 1:0, 1:1, 2:3)

Prijateljska utakmica kod naših severnih komšija završena bez pobednika (4:4)

Gledalaca: igrano bez prisustva publike. Strelci: 1:0 Norbert u 14, 2:0 Bente u 23, 2:1 Tomić u 26, 3:1 Ištvan u 32, 4:1 Drot u 34, 4:2 Simić u 36, 4:3 Kocić u 37, 4:4 Kocić u 38. minutu.

MAĐARSKA: Gabir, Bente, Peter, Janoš, H. Norbert, O. Norbert, Drot, Tot, Hošu, Gal, Bita, Alšit.

SRBIJA: Aksentijević, Perić, Milosavac, Ramić, Pršić, Kocić, Rakić, Tomić, Simić, Momčilović, Stanković, Stojković, Lazarević. Nije igrao Rajčević.

Orlovi su imali dobar test u Mađarskoj, uoči početka priprema za kvalifikacioni turnir za PE u Poljskoj. Sve zamisli selektora Gorana Ivančića su realizovane, a najmanje je bio bitan rezultat.

Igralo se po četvrtinama, Mađari su poveli sa dva gola, ali Tomić je uspeo da smanji. Lep gol postigao je Drot, udarcem sa 15 metara. Orlovi su nadoknadili minus od tri gola, Kocić je, dva minuta pre kraja, izjednačio. U tom periodu Srbija je, kao deo dogovorene taktike, igrala sa golmanom u polju i sve je funkcionisalo kako treba.