Objavio Bojan Pavlović 29/10/2014 - 23:24

Izvestaj:Spartak – Proleter 2:0 (2:0) (VIDEO)

Spartak – Proleter 2:0 (2:0)

Gradski stadion, gledalaca: oko 200. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo), pomoćnici: Dejan Potočan (Vršac), Branko Palović (Zrenjanin).Strelci: 1:0 Lukić u 11. minutu, 2:0 Plavšić u 14. minutu

Spartak: Mirković, Antonić, Radović, Kovačević, Mezei, Maksimović, Balabanović, Lukić (83. Farkaš), Torbica (41. Jočić), Plavšić, Georgijević (71.Ilić).

Proleter: Nastić, Tanasin, Švonja, Skopljak, Žigić, Varga (62. Lekić), Čović (59. Vukelja), Karanov (61. Radivojević), Vujaklija, Bošković, Ćovin.

Spartak je pobedom nad Proleterom osigurao plasman u četvrtfinale Kupa Srbije. Subotičani su nastupili u kombinovanom sastavu i već u 14. minutu rešili pitanje pobednika, kada su poveli sa 2:0.

Spartak je odlično otvorio utakmicu. Lukić je propustio uvodne dve šanse a do prednosoti su došli u 11. minutu iz slobodnog udarca koji je dosuđen nakon prekršaja nad Torbicom. Lukić je odlično izveo slobodan udarac i sa oko 28 metara loptu poslao u mrežu.

Samo tri minuta kasnije domaći su udvostručili prednost. Torbica je prošao po desnoj strani, prevario svog čuvara, uposlio slobodnog Plavšića koji je uleteo u kazneni prostor i iskosa savladao golmana Nastića za visokih 2:0 u 14. minutu. Usledio je period mirnije igre u kojoj je Spartak kontrolisao igru. U 38.minutu Proleter je ostao sa igračem manje, pošto je  Plavšića bez lopte udario Vujaklija, što nije proimaklo sudiji Anđelkovskom koji ga šalje u svlačionicu.

Proleter je krenuo ofanzivnije u nastavku susreta. Šansa se ukazala Čoviću koji je izborio korner za svoju ekipu. Uzvratili su domaći preko Balabanovića koji je odlično šutirao sa oko 16 metara lopta se od prečke odbila na gol liniju a zatim u polje za nastavak igre. Kako se meč bližio kraju Spartak zadovoljan rezultatom posustao je u napadima, gosti su to iskoristili i stigli do odlične prilike za smanjenje rezultata u 75. minutu, pošto im je sudija dosudio penal nakon što je Jočić igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Loptu je uzeo Branko Žigić koji je dobro šutirao ali je Mirković, golman Spartaka, odlično odreagovao, pročitao je šut kapitena Proletera i loptu skrenuo u korner. Trgli su se tada domaći i do kraja utakmice kontrolisali igru i obezbedili plasman među osam najboljih ekipa u Kupu Srbije.