Objavio Bojan Đokić 03/05/2018 - 23:36

Atletiko i Marsej u borbi za pehar Lige Evrope

Atletiko Madrid i Marsej igraće u finalu Lige Evrope. To je epilog polufinalnih duela u Madridu i Salcburgu.

U finalu pre finala, nakon londonskih 1:1, ''jorgandžije'' su bile bolje od Arsenala upravo za gol, a on je postignut u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Grizman uposlio Kostu, a Brazilac sa španskim pasošem bio jači u duelu sa Ektorom Beljerinom i poslao loptu u mrežu.

Nekoliko prilika pred golovima Ospine i Oblaka nisu doneli promenu rezultata i tim Dijega Simeona je izborio priliku da po treći put osvoji pehar u Ligi Evrope.

Meč je obeležila i povreda defanzivca ''topdžija'' Lorana Koščelnog koji je pokidao ahilovu tetivu, odsustvovaće nekoliko meseci i propustiće Svetsko prvenstvo.

Dramatično je bilo u Salcburgu gde je domaći tim golom Amadu Hajdara u 53. minutu i autogolom Bune Sara u 65. minutu. došao do 2:0 u regularnom toku meča i nadoknadio minus sa ''Velodroma''.

Austrijanci su dobili šansu u produžetku da dođu do ukupnog trijumfa, ali im je nadu ugasio Rolando koji je u 116. minutu praktično odveo Marsej u finale.

Finale Lige Evrope igra se 16. maja u Lionu.