Objavio Bojan Đokić 24/08/2017 - 22:08

Partizan pregazio Videoton na ''Pančo areni''

Fudbaleri Partizana deklasirali su mađarski Videoton 4:0 u revanš utakmicii plej ofaa i na impresivan način izborili plasman u grupnu fazu Lige Evropa.

Šampion Srbije je sjajnom igrom već nakon prvog poluvremena meča na Pančo areni rezervisao kartu za evropski fudbalski voz.

Crno -beli su poveli već u šestom minutu kada je izuzetnu kotntru golom krunisao Leandre Tavamba.

Po istom receptu u 24. minutu, nakon nesebičnog dodavanja Đurđevića, ejduba Suma je udvostručio prednost, a poslednji gol u prvom poluvremenu viđen je u 35. minutu kadaa je Janković u novom kontra naletu asisitirao sa desnog boka Đurđeviću na drugu stativu za 3:0

Kada je početkom drugog poluvremena kapiten Videotona Juhas zaradio drugi žutti karton zbog udaranja Đurđevića bz lopte, bilo je jasno da Mađari više nemaju nikakve šanse za prreokret, a konačan rezultat postavio je Uroš Djurdjević pogotkom u 87. minutu.

Partizan se tako 10. put plasirao u grupnu fazu evropskog takmičenja.

Žreb je na programu u petak od 13 časova u Monaku.