Objavio Branislav Popović 17/09/2015 - 23:12

Pobeda Partizan u 1.kolu LE (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su večeras u Beogradu ekipu holandskog predstavnika AZ Alkmara sa 3:2 (2:1), u utakmici prvog kola L grupe Lige Evrope.
Pobedu srpskom šampionu doneli su dvostruki strelac  Abubakar Umaru u 11. i 40. i Andrija Živković u 89. minutu, dok su golove za goste postigli Van der Linden u 34. i Henriksen u 90+3 minutu.

Partizan je u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja poslednji puta slavio u decembru 2009. godine protiv Šahtjora, kada je pobedu crno-belima doneo Lamin Dijara.
Saša Ilić odigrao je svoj 119 evropski meč i postao je fudbaler sa najvećim brojem evropskih mečeva od svih koji u tekućoj sezoni nastupaju u Ligi Evrope.

U drugoj utakmici L grupe Atletik Bilbao je na domaćem terenu pobedio Augsburg sa 3:1.

Tabela: Atletik Bilbao i Partizan po 3 boda, AZ Alkmar i Augsburg 0.

U narednoj utakmici Partizan 1. oktobra gostuje ekipi Augsburga. Istog dana, AZ Alkmar će ugostiti Atletik Bilbao.