Objavio Bojan Đokić 24/08/2017 - 23:19

Zvezda srušila Krasnodar, Liga Evrope posle 10 godina

Posle decenije čekanja, fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu jednog evropskog takmičenja. Crveno – beli su, u Beogradu, u revanš utakmici plej-ofa, pobedili ruski Krasnodar sa 2:1 i obezbedili plasman u grupnu fazu Lige Evrope i jesen na evro sceni.

Zvezda se ukupnim rezultatom 4:4 plasirala u grupnu fazu, pošto je u prvoj utakmici, prošlog četvrtka u Rusiji, izgubila sa 2:3 i dala gol više u gostima.

Crveno-beli su nošeni podrškom više od 50.000 ljudi na stadionu "Rajko Mitić" sjajno otvorili meč pošto su već u sedmom minutu poveli golom Nemanje Radonjića.

Milić je prethodno odlično šutirao, Sinicin krajnjim naporom izbacio loptu u polje, a ona je stigla do radnjiča, koji je uz pomoć prečke, poslao u mrežu.

Tek što je krenulo drugo poluvreme, spektakularnim golom Gelora Kange sa blizu 30 metara udaljenosti, u rašlje Sinicina, Zvezda dolazi do 2:0

U finišu je stvari zakuvao nemački sudija Tobijas Štile dosuđivanje sumnjivog jedanaesterca za Krasnodar.

Gol sa bele tačke postigao je Andreas Grankvist u 82. minutu iz penala.

Krasnodar je mogao da izjednači u drugom minutu nadoknade vremena, ali je golman Milan Borjan odbranio šut Grankvista i izbacio loptu u korner.

Do kraja utakmice Krasnodar je napadao, ali nije uspeo da postigne gol.

Žreb za grupnu fazu obaviće se u petak od 13 časova u Monaku.