Objavio Bojan Đokić 01/08/2018 - 21:44

Bez mnogo muke do Spartaka

Fudbaleri Crvene zvezde su i drugi put savladali Suduvu, ovoga puta u Marijampolu sa 2:0 i obezbedili plasman u treću rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Srpski šampion nije ništa prepustio slučaju rutinskom igrom je došao do trijumfa i u narednom kolu igraće sa Spartakom iz Trnave koji je eliminisao poljsku Legiju.

Zvezda je do prednosti došla u idelanom trenutku, već u 8. minutu posle odličnog profdora Milića, asistencije do Bena koji je precizno šutirao sa 25 metara.

Litvancima su već tada bile sve nade ugašene, jer je trebalo da postignu pet golova za prolaz dalje. Priliku za prvi imali su pet minuta kasnije kada je Borjan sprečio izjednačenje, a crveno – beli su uz potpunu kontrolu meča do drugog gola stigli u 38. minutu.

Nenad Krstičić je oduzeo loptu na sredini terena, krenuo ka golu Karduma ka golu, dodao do Nemanje Radonjića koji rutinski pogađa suprotni ugao.

Do poluvremena su crveno – beli mogli i da povise prednost i deklasiraju rivala i u gostima, a u nastavku je Suduva bila ofanzivnija bez pravih prilika. Najbliži počasnom pogotku bio je Verbickas u 75. minutu, a Milojević je čuvao snagu igrača pred naredni duel koji je na programu već narednog utorka.

Zvezda će u prvom meču biti domaćin, dok će revanš biti odigran 14. avgusta u Trnavi.

U slučaju prolaska u plej-of za plasman u Ligu šampiona, Zvezda bi obezbedila  direktan plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

S druge strane, Suduva nastavlja takmičenje u kvalifikacijama za LE i protivnik će joj biti Spartaks iz Jurmale, kojeg je upravo Zvezda izbacila na startu takmičenja.