Objavio Branislav Popović 05/04/2014 - 18:50

Naši u "pečalbi"

U premijernoj utakmici 33. kola Engleske premijer lige izmedju Mančester Sitija i Sautemptona, srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov bio je asistent kod trećeg gola gradjana, strelac je bio Edin Dzeko. Mančester je slavio sa 4:1 i tako ostao u trci za prvo mesto. U listu strelaca upisao se i bivši igrač Partizana, Stevan Jovetić. Matija Nastasić nije nastupao.

Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić starteri su na utakmici izmedju Čelsija i Stouka. I upravo je Nemanja Matić asisitirao kod gola Salaha za 1:0 u 32. minutu. Ivanović je postigao prelep gol glavom, ali je on poništen jer se pre centaršuta Lamparda, naš reprezentativac nalazio u ofsajdu. Plavci su na kraju slavili sa 3:0 golovima Salaha, Lamparda i brazilca Vilijana.

U Seriji A odigran je gradski derbi u Veroni, za domaći Kijevo nastupao je Ivan Radovanović koji je odigrao ceo meč, dok je na klupi Verone bio Boško Janković (Kijevo - Verona 0:1). Za Fiorentinu ceo meč je odigrao Nenad Tomović, njegov tim bio je bolji od ekipe iz Udina (Fiorentina - Udineze 2:1) za koje nije nastupao Dušan Basta. Povremeni reprezentativac Srbije, Nenad Krstičić odigrao je 76. minuta za Sampdoriju, koja je poražena od Lacija u Rimu rezultatom 2:0. Bivši fudbaler Crvene zvezde, Nikola Maksimović odigrao je 65. minuta za Torino (Katanija - Torino 1:2)

Mladi reprezentativac Srbije, Filip Kostić odigrao je još jednu dobru utakmicu za Groningen koji je u petak uveče u gostima bio bolji od Cvolea 1:0, Kostić je zamenjen u 90. minutu i ispraćen velikim aplauzom. Igrač AZ Alkmara i reprezentativac Srbije, Nemanja Gudelj nije nastupao u ovom kolu.

U Bundes ligi, Miloš Jojić odigrao je drugo poluvreme za Dortmund protiv Volfsburga, on je zamenio Sahina na poluvremenu. Zanimljivo je da je Borusija na poluvremenu gubila, ali su u drugom poluvrmenu golovima Rojsa došli do pobede od 2:1. Slobodan Medojević nije nastupao za Volfsburg, kao ni Slobodan Rajković za Hamburger.

Stefan Šćepović nije bio strelac ovog vikenda za Hihon, koji je kod kuće poražen od Kordobe rezultatom 2:1. Pored Šćepovića za Hihon je nastupao i bivši igrač Zemuna i Crvene zvzede, Dejan Lekić.

Olimpik iz Liona je u gostima slavio protiv Valensijena sa 2:1, Milan Biševac odigrao je ceo meč za Lion. Dok je za Tuluz svih 90. minuta odigrao mladi reprezentativac Srbije, Uroš Spajić. Pavle Ninkov nije nastupao.

U Portugalskoj ligi , za Eštoril je nastupao brazilac sa srpskim pasošem Evandro i odigrao vrlo zapaženu ulogu u pobedi njegovog tima na gostovanju protiv Vitorije Gimaraeš od 3:1. U toku večeri "srpska" Benfika dočekuje Rio Ave...

U Grčkoj ligi, u okviru 33. kola za Olimpijakos prvo poluvreme odigrao je Marko Šćepović, umesto koga je na startu drugog ušao paragvajac Valdez. Olimpijakos je poražen od PAS Janjine rezultatom 2:0, za Janjinu je do 73. minuta igrao Brana Ilić bivši fudbaler Vojvodine i Partizana. Vladimir Stojković branio je za Ergotelis koji je poražen u gostima od Apolona sa 1:0

Fudbaleri Jang Bojsa pobedili su Lucern sa 2:1 u 28. kolu švajcarskog prvenstva, a ponovo je jedan od najzaslužnijih za uspeh svog tima bio Milan Vilotić.

Fudbaleri Legije pobedili su sa 3:0 Bidgošć u 29. kolu Ekstraklase, a apsolutni junak tog trijumfa šampiona Poljske bio je Miroslav Radović. On je bio dvostruki strelac u trijumfu svog tima, pošto je postigao golove u 48. i 83. minutu, a jedini preostali pogodak postigao je Žiro, posle pet minuta igre u drugom poluvremenu.

U okviru prvenstva Belgije odigran je derbi u Briselu izmedju Anderlehta i Klub Briža (3:0), za tim iz Brisela nastupao je Aleksandar Mitrović do 70. minuta, Luka Milivojević nije ulazio u igru.