Objavio Jovica Nikić 03/06/2018 - 18:13

Nejmar i Firmino za pobedu protiv Hrvatske

Fudbaleri Brazila ostvarili su i treću pobedu ove godine u prijateljskim mečevima.

Posle trijumfa na gostovanju u Rusiji (3:0) i Nemačkoj (1:0) rivali selekcije Srbije u grupi E na SP u Rusiji u Liverpulu su savladali Hrvatsku 2:0.

Posle prilično nezanimljivog prvog poluvremena Brazilci su došli u vođstvo golom Nejmara u 69. minutu.

Nejmar je pauzirao od februara zbog povrede stopala, u igru je ušao u poluvremenu, ali je odmah dokazao klasu postigavši 54 gol u dresu Brazila.

Na trećem mestu večne liste je Romario sa 55 golova, drugi je Ronaldo sa 62, a daleko na prvom mestu je Pele sa 77 golova za nacionalni tim.

U samom finišu posle greške Jedvaja Firmino je postavio konačan rezultat.

Napadač Liverpula je na svom Enfildu postigao šesti gol za Selesao.

Selektor Tite odlučio se za startnu postavu Alison - Danilo, Tijago Silva, Miranda, Marselo - Kazemiro, Paulinjo, Fernandinjo - Villijan, Kutinjo, Gabrijel Žesus, a pored Nejmara i Firmina u drugom poluvremenu šansu su dobili i Markinjos, Tajson, Filipe Luis i Fred.

Poslednju prijateljsku utakmicu pred SP Brazil će igrati 10. juna protiv Austrije.

Na startu takmičenja u E grupi Brazil 17. juna u Rostovu igra protiv Švajcarske, pet dana kasnije u Sankt Peterburgu rival je Kostarika, a duel Brazil – Srbija na programu je 27. juna na stadionu Spartaka u Moskvi.