Objavio Branislav Popović 14/03/2017 - 21:07

Liga B: Partizan pobedio Radove "klince" (VIDEO)

Golovima Jovanovića u 29. i Đilasa u 34. minutu, "crno - beli" savladali „građevinare“ sa 2:0 u 1. kolu Lige "B" timova

PARTIZAN: Stevanović, Radin, Ćirković, Bošnjak, El Munir, Saša Ilić, Marjanović, Đuričković, Mihajlović, Jovanović, Đilas. Igrali su još: Lazović, Vlalukin, Cucin, Čermelj, S. Jovanović, Stefan Ilić, Petrov.

RAD: Filipović, Dimitrijević, Bačanin, Ljubinković, Denić, Guzina, Petković, Mladenović, Milošev, Ćulum, Šipčić. Igrali su još: Petrović, Ilić, Mihajlović, Roganović, Ateljević, Levićanin, Jović.

U novoustanovljenom takmičenju pod ingerencijom Fudbalskog saveza Srbije (FSS) u Ligi" B" timova u kojem rezervisti i omladinci naših ekipa dobijaju priliku da se nametnu trenerima i izbore statuse prvotimaca, na stadionu Sportskog centra "Zemunelo" Rad je poražen od Partizana sa 2:0, a golove za "crno – bele" postigli su Jovanović u 29. i Đilas u 34. minutu meča.

Prvo poluvreme je proteklo u tvrdoj i borbenoj igri sa obe strane. Počelo je šansom Đuričkovića u 8. minutu, kada je Filipović dobro reagovao i izbacio loptu u korner, posle akcije u kojoj su se u ofsajd poziciji obrela dvojica fudbalera Partizana.
Sve do 20. minuta vođena je borba za prevlast na sredini terena, da bi minut kasnije Rad opasno pripretio iz kontre koju je započeo Mladenović, ali je ispred Miloševa istrčao golman Stevanović i otklonio opasnost. U 22. minutu Petković je primorao golmana „crno – belih“ da krajnjim naporom sačuva svoju mrežu. Sedam minuta kasnije Partizan dolazi u vođstvo. Akciju je započeo Mihajlović i lepo uposlio Đuričkovića koji je ubacio loptu na drugu stativu, natrčao je Jovanović i snažnim udarcem smestio loptu pod samu prečku. Dva minuta kasnije Mihajlović je bio u prilici da duplira prednost svog tima, međutim nespretno je reagovao i lopta je odletela „nebu pod oblake“. Ono što je propustio Mihajlović iskoristio je iskusni Đilas u 34. minutu.

Pogotku je prethodila greška Đorđa Denića koji je izgubio loptu na svojoj polovini, njegovu grešku iskoristio je Jovanović, potom je nesebično uposlio Đilasa, a ovaj preciznim udarcem pogodio desni ugao golmana Filipovića, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat ove veoma zanimljive utakmice. U 37. minutu na asistenciju Saše Ilića loše je reagovao Mihajlović i izgledna prilika je otišla u nepovrat. Uzvratio je Rad u 40. minutu kada je Mladenović odlično izveo slobodan udarac, ali lopta je završila tik pored stative. Pripretio je Milošev u 42. minutu, međutim Stevanović je bio uspešniji.
Samo minut kasnije, Mladenović je izveo kazneni udarac iz ugla, Ćulum je zakačio loptu glavom, a Stevanović je krajnjim naporom uspeo da je izbaci u polje, mada se stekao utisak da su pre toga i golman i lopta završili u mreži.

U nastavku utakmice stručni štab Rada priliku je ukazao "dečurliji" koja je pokazala da se na nju, i te kako može računati. Bez obzira što je prvo poluvreme proteklo u znaku nekoliko prilika sa obe strane i dva postignuta gola, ipak drugo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije, lepršavije i maštovitije. Pevala je mladost svoju pesmu, a jedino su nedostajali golovi.
Najbolju priliku da smanji prednost „crno – belih“ i da unese neizvesnost oko konačnog rezultat imao je Lazar Milošev u 62. minutu kada se našao oči u oči sa Stevanovićem, ali golman Partizana je izašao kao pobednik. Do kraja utakmice beležimo prilike Jovića u 87. i Petrovića u 90. minutu za ekipu Rada, dok je Partizan ozbiljno pripretio u 82. minutu kada je Filipović zaustavio oštar udarac Stefana Ilića, kao i priliku Đuričkovića u 88. minutu.

Sastav Rada, koji su vodili treneri Dragiša Zečević i Dejan Rusmir, po imenima i kvalitetu delovao je vrlo ozbiljno, a većina igrača koja je nastupila protiv "crno - belih" nalazi se u najužoj konkurenciji za seniorski tim. Nema sumnje da je stručni štab "nebesko - plavih" ozbiljno shvatio novo takmičenje, koje će sigurno poslužiti Nebojši Petroviću kao dodatni filter za Superligu, a fudbalerima sa manjom minutažom da se dokažu i izbore svoje mesto među startnih jedanaest ili barem na klupi.

Sledeće, 2. kolo na programu je u ponedeljak 20. marta, kada će fudbaleri Rada dočekati ekipu Bežanije.