Objavio Bojan Đokić 05/02/2018 - 20:07

Igita činio čuda, Kazahstan u polufinalu

Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva pošto je poražena od Kazahstana sa 3:1

Srbija je gubila sa 2:0, u završnici stigla do gola, zatim i prilike da dođe do izjednačenja, ali nerealizovane šanse su kaznili Kazahstanci i obezbedili plasman u polufinale.

U otvorenoj utakmici, sa šansama na obe strane, Kazahstanci stižu do vođstva u 7. minutu.

Nakon greške Perića, lopta je stigla do Žamanpulova, koji je neometan sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Perić je imao nekoliko minuta kasnije priliku da se iskupi, ali je Igita sjajnom intervencijom sprečio izjednačenje. Istakao se i Aksentijević u poslednjem minutu prvog poluvremena sprečio Daglasa da u kontri postigne drugi gol.

Naturalizovani Brazilac na golu Kazahstana Igita bio je zaslužan što Srbija nije stigla do izjednačenja u drugom poluvremenu, a u jeku napada ’’orlova’’, sevnula je kontra Kazahstanaca i Tajnan je udvostručio prednost.

Nisu promenu rezultata doneli ni naredni napadi našeg tima, ali je Goran Ivančić potom rešio da rizikuje, uvede igrača umesto golmana i Rajčević je u 36. minutu golom doneo nadu Srbiji da može do polufinala.

Uzbuđenja nije nedostajalo u samoj završnici, dve sjajne intervencije Igite ponovo su ostavile u neverici navijače Srbije, a u poslednjem minutu Daglas je iz kontranapada poslao loptu u praznu mrežu, pa je Kazahstan (ne)zasluženo visokim rezultatom izborio plasman među četiri najbolje ekipe u Sloveniji.

Kazahstan će u četvrtak u polufinalu igrati protiv pobednika duela Španije i Ukrajine.