Objavio Bojan Đokić 03/02/2018 - 23:00

Slovenci poslali ''azure'' kući, Srbija u četvrtfinalu

Futsal reprezentacija Srbije obezbedila je plasman u četvrtfinale Evropskog šampionata u Sloveniji. U poslednjem meču grupe A , selekcija Slovenije je savladala Italiju sa 2:1 i tako došla do prve pozicije u grupi, istovremeno obezbedila Srbiji plasman u doigravanje.

Poveli su ''azuri'' u 4. minutu golom Onoria, Brazilca sa italijanskim pasošem. Slovenci su izjednačili u 31. minutu preko kapitena Osredkara. U završnici meča, Italijani su napadali jer im je, zbog najslabije gol razlike, trijumf bio imperativ, ali im se rizik sa igračem više nije isplatio.

Slovenci su presekli jedan napad, a Igor Osredkar je pogodivši praznu mrežu poslao dvostrukog prvaka Evrope kući.

Slovenija će kao pobednik grupe A u četvrtfinalu igrati sa Rusijom, dok će Srbija za protivnika imati Kazahstan, pobednika grupe B. Mečevi su na programu u ponedeljak