Objavio Bojan Đokić 02/07/2018 - 19:36

Brazilci nastavili tradiciju

Selekcija Brazila plasirala se u četvrtfinale svetskog šampionata u Rusiji.

‘’Selesao’’ je na Kosmos Areni pred 42000 gledalaca savladao Meksiko sa 2:0 i opravdao ulogu favorita.

‘’Sombrerosi’’ su samo u uvodnim minutima pritiskali petostruke prvake sveta, ali je Brazil vrlo brzo preuzeo konce igre.

Mrežu Očoe načeo je Nejmar u 51. Minutu, da bi konačan rezultat postavio Firmino u 88. minutu meča.

Ovo je bio peti susret Brazila i Meksika na svetskim prvenstvima i Meksikanci opet nisu dali gol. Primili su 13 komada i samo jednom nisu izgubili, i to pre četiri godine u grupi baš u Brazilu.

Petostruki svetski šampion će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom meča Belgija - Japan.

BRAZIL - MEKSIKO 2:0

Samara - „Samara arena“. Gledalaca: 41.970. Sudija: Đanluka Roki (Italija). Strijelci: Nejmar u 51. i Firmino u 88. minutu. Žuti kartoni: Filipe Luiz, Kazemiro (Brazil), Alvares, Erera, Salsedo, Gvardado (Meksiko).

Brazil: Alison, Fagner, Silva, Miranda, Filipe Luiz, Paulinjo (80. Fernandinjo), Kazemiro, Vilijan (90+1. Markinjoš), Kutinjo (86. Firmino), Nejmar, Gabrijel Žezus.

Meksiko: Očoa, Alvares (55. Đ. dos Santos), Ajala, Salsedo, Galjardo, Markes (46. Lajun), Erera, Gvardado, Vela, Losano, Ćićarito (60. Himenes).