Objavio Bojan Đokić 07/07/2018 - 23:25

Rusi nisu mogli do novog čuda, Hrvatima se ponovila '98.

Reprezentacija Hrvatske se plasirala u polufinale svetskog šampionata u Rusiji. ‘’Vatreni’’ su savladali selekciju domaćina, nakon penala 6:5 (2:2) i plasirali se među četiri najbolje ekipe na vsetu.

Rusija je povela na olimpijskom stadionu u Sočiju perfektnim pogotkom  Čeriševa u 31. minutu, ali je Hrvatska izjednačila već u 40. preko Kramarića. U nastavku meča se vodila žestoka borba, a Hrvati su bliži pobedi, međutim Perišić nije imao sreće, pogodio je stativu gola Akinfejeva.

Nije bilo golova do isteka 90. minuta, pa su usledili produžeci, ‘’kockasti’’ dolaze do drugog gola preko Domagoja Vide u 101. minutu. Rusi kreću na sve ili ništa i dolaze do izjednačenja kada je Fernandez glavom zatresao mrežu Subašića za penale.

Seriju udaraca sa ‘’bele tačke’’ otvara Smolov, ali njegov mlitav pokušaj čita Subašić.

Brozović donosi prednost Hrvatskoj, nakon čega pogađa Dzagojev, da bi Akinfejev odbrani šut Kovačića za izjednačenje.

Naturalizovani Rus, brazilski defanzivac Mario Fernandez, od nesuđenog junaka je postao tragičar, pošto promašuje ceo gol, a Modrić uz dosta sreće od stative donosi Hrvatskoj 2:1. Usledili su pogoci Ignaševića, Vide i Kuzjajeva za 3:3, i ostao je duel Akinfejeva i Rakitića.

Lako ga je dobio napadač Hrvatske sigurnim udarcem za trijumf i plasman u polufinale.

Tamo će Hrvate čekati Engleska, u sredu na stadionu ‘’Lužnjiki’’, a dan ranije u Sankt Peterburug igraju Belgija i Francuska.