Objavio Bojan Pavlović 30/05/2014 - 1:32

Austrija – Srbija 2:2 (1:2) (do 21 god.)

Stadion: Šubert arena u Melku. Gledalaca: 500. Sudija: Vnuk (Slovačka).

Strelci: 0:1 – Đurđević (iz jedanaesterca) u 9, 0:2 – Đurđević u 32, 1:2 – Štoger u 39, 2:2 – Gregorič u 63. minutu

Austrija: Štrebinger, Farkaš, Hofman, Černeg, Ščiling, Peisinger (od 72. Spendlhofer), T. Kainc (od 46. Gartner), Štoger, Zulj, F. Kainc (od 67. Starkl), Gregorič (od 67. Vastić).

Srbija: Dmitrović, Petković (od 50. Stojković), Pantić, Rundić ( od 85. V. Kovačević), Petrović, A. Kovačević, Radoja ( od 71. Brašanac), Đurđević (od 50. Stoiljković), S. Srnić, (od 71. Malbašić), Kostić (71. Čavrić), Pešić (85. Planić).

Mlada reprezentacija Srbije (igrači rođeni 1992. godine i mlađi) propustila je priliku da pobedi Austriju u prijateljskoj utakmici u Melku. Orlići su ispustili dva gola prednosti do kojih su stigli zahvaljujući raspoloženom Urošu Đurđeviću.

Imajući međutim, u vidu brojne kadrovske probleme i izostanak velikog broja igrača selektor Radovan Ćurčić može da bude zadovoljan majskim proverama (prethodno Izrael 2:3) jer je proširio krug kandidata uoči završnice kvalifikacija za PE 2015.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku dobre igre naše reprezentacije. Razigrani Đurđević izborio je jedanaesterac u 9. minutu posle pasa debitanta Slavoljuba Srnića. Krilni napadač Orlića precizno je izveo i najstrožu kaznu – 0:1.

U 32. minutu Srbija je duplirala prednost: Aleksandar Pešić je u kontri odlično proigrao Đurđevića koji je i drugi put zatresao mrežu – 0:2.

Austrijanci su ipak, došli do daha sedam minuta kasnije i Štoger je posle duplog pasa sa Zuljom smanjio na 1:2.

Đurđević i Filip Kostić imali su šanse da pitanje pobednika reše pre odlaska na odmor, ali nisu se snašli pred protivničkim golom.

Umor je stigao Orliće u nastavku koji je odigran po jakoj kiši. Gregorič je u 63. minutu posle kornera uhvatio volej i izjednačio rezultat – 2:2.

Četvrti gol na utakmici bio je i kraj uzbuđenjima. Radovan Ćurčić je uveo u igru i Brašanca, Malbašića, Vladimira Kovačevića i Planića koji su na dan utakmice doputovali u Melk i oni su stabilizovali igru Orlića u poslednjih dvadesetak minuta.