Objavio Jovica Nikić 08/02/2018 - 16:37

Pobeda Partizana u generalnoj probi

U generalnoj probi pred nastavak sezone Partizan je na Kipru savladao Šahtjor iz Soligorska 2:1.

Protiv ekipe koja je prošlo belorusko prvenstvo završila na trećem mestu crno beli su se u prvom poluvremenu mučili da dođu do prilike, a najozbiljnije je zapretio Tošić iz slobodnog udarca.

U nastavku Partizan je poveo golom Tavambe. U 48. minutu Pantić je šutirao, a lopta je na putu do gola pogodila kamerunskog napadača i prevarila golmana Šahtjora.

Šahtjor je izjednačio autogolom Miletića u 68. minutu, a pobedonosni gol za Partizan postigao je mladi Đerlek sedam minuta pre kraja posle odličnog centaršuta Uroševića.

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić R. Nemanja, Mitrović , Urošević, Jevtović (od 46. Radin), Pantić (od 70. Vakulko), Tošić (od 77. Đerlek), Janković, Ivanović (od 63. Suma), Tavamba.

Partizan narednog četvrtka (21.05) u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope u Humskoj dočekuje češku Viktoriju iz Plzenja.