Objavio Bojan Đokić 05/05/2018 - 20:47

Borac se oprostio od superlige, Bačka prekinula post

Bitku za opstanak u ligi vodili su na stadionu ’’Slavko Maletin Vava’’ fudbaleri Bačke i Javora.

Niz od sedam mečeva bet trijumfa prekinuli su domaći u najbitnijem trenutku. Sa četiri gola u mreži ispraćeni su gosti u Ivanjicu, a nakon ovog kola Javor beži Bačkoj samo bod.

Bjeloš je iz penala načeo goste u 10. minutu, potom je Luka Mićić nagovestio trijumf u 19. minutu, a u 38. minutu je nakon pogotka Lukovića bilo jasno da tri boda ostaju na ’’Vavi’’. Konačan rezultat postavio je Luka Mićić, drugim golom u 69. minutu.

Gosti su meč završili sa igračem manje jer je Eliomar Silva u 55. minutu zaradio crveni karton.

Rad je bliži opstanku nakon trijumfa u Čačku, nad Borcem od 2:1, što je istovremeno značilo da ’’zebre’’ i definitivno idu u niži rang.

’’Građevinari’’ su poveli u 36. minutu preko Bogdana Mladenovića, minut pre odlaska na odmor izjednačio je Miloš Džugurdić, nakon čega je u 93. minutu Lazar Lukić dosudio penal za goste, a iskusni Vladimir Volkov preuzeo odgovornost i pogodio za tri boda.

Radnik je, uz dva penala koja je dosudio Novica Anđelovski, savladao Zemun i, zvanično, izborio opstanak u superligi: Radnik - Zemun 2:1 (1:1).

Zlatanović je dva puta pogađao sa ’’kreča’’ u 35. i 61. minutu, čime je došao do 11 golova u sezoni.

Miljan Vukadinović je u međuperiodu pogodio u 53. minutu za sedmi gol u dresu Zemunaca od januarskog dolaska iz Mlade Boleslav.

U petak su Mladost i Mačva odigrali u Lučanima meč u kome nije bilo pogodaka.