Objavio Bojan Đokić 09/09/2017 - 23:37

Lake pobede ''večitih'', prvi bod za Čačane

Subotnji mečevi 8. kola nisu doneli previše iznenađenja. Evrogolovima Rikardinja i Donalda u prvom poluvremenu, Zvezda je došla do očekivanog trijumfa u Ivanjici, dok je Partizan sa 3:0 ispratio Mladost u Lučane. Golovi su padali u drugom poluvremenu a postizali su ih Nemanja G. Miletić u 53, Pantić u 63. i Tavamba u 70. minutu meča. Aplauz na otvorenoj sceni dobili su debitant Ognjen Ožegović, povratnik u Humsku Zoran Tošić, kao i pojačanje iz Rijeke, nigerijski napadač Solomon.

Bačka i Radnički iz Niša su podelili bodove. Na klupi Nišlija debitovao je novi trener Ivan Jević, ali nije imao sreće da dođe do pobede  na debiju.

Radnički je poveo golom Aksentijevića u 51. minutu, a poraz domaćina sprečio je Luka Mićić u 90. minutu.

Spartak je nastavio sa dobrim partijama i savladao kruševački Napredak sa 2:1 , iako je od 66. minuta igrao bez isključenog Nikolića.

U Čačku nije bilo golova, ali ni uzbuđenja, a vredno pomena je da je Borac osvojio tek prvi bod

Prvu pobedu na svom terenu zabeležila je ekipa Radnika iz Surdulice, i to  protiv Rada 3:1.

U nedelju se sastaju Voždovac i Vojvodina.

Bačka – Radnički Niš 1:1 (0:0)