Objavio Bojan Đokić 15/05/2016 - 22:54

CSKA uzeo titulu, Teo skinuo kletvu

Košarkaši moskovskog CSKA osvojili su sedmu titulu u Evroligi, pošto su večeras u finalu završnog turnira u Berlinu, posle produžetka, pobedili turski Fenerbahče sa 101:96 (22:20, 28:10, 19:23, 14:30, 18:13).

CSKA je tokom većeg dela meča imao prednost, vodio je i sa 21 poenom razlike početkom treće deonice, ali je Fenerbahče uspeo da se vrati u četvrtoj četvrtini, u koju je ušao sa minusom od 16 poena . Dvadeset sekundi pre kraja regularnog toka, poenima Slukasa sa linije penala, turski tim je  poveo sa 83:81, ali je, na drugoj strani, posle promašaja De Koloa za tri, Hrijapa  pogodio za dva sekund pre kraja i utakmicu odveo u prdužetak.

U dodatnih pet minuta, Moskovljani su bili bolji i na kraju slavili.

Rusku ekipu su do titule predvodili Nando De Kolo sa 22 poena, Miloš Teodosić je ubacio 19, uz pet skokova i sedam asistencija, Kajl Hajns je postigao 15, a Viktor Hrijapa 10.

Trener Moskovljana Dimitris Itudis osvojio je prvu titulu prvaka Evrope, kao i Miloš Teodosić, koji je uspeo da do trofeja dođe u svom sedmom nastupu na fajnal foru.

U ekipi Željka Obradovića, koji nije uspeo da osvoji svoju devetu titulu u Evroligi, najbolji je bio Bobi Dikson sa 17 poena, Luidji Datome, Pero Antić i Ekpe Judo su dodali po 16, 11 skokova, a Kostas Slukas deset poena.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić su utakmicu završili sa šest, odnosno tri poena.

Treće mesto na završnom turniru u Berlinu osvojila je Lokomotiva koja je savladala Kuću Laboral 85:75.

Za najboljeg igrača fajnal fora i finalnog meča proglašen je Nando De Kolo.