Objavio Bojan Pavlović 04/11/2016 - 22:45

Poraz Zvezde od Baskonije u Areni

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde doživeli su treći poraz u Evroligi ove sezone, pošto su večeras u Kombank areni izgubili od Baskonije 70:63 (22:15, 15:13, 22:20, 11:15) u 5. kolu najjačeg evropskog takmičenja.

Crveno-beli su drugi put zaredom poraženi u Evroligi, pa posle pet utakmica imaju skor 2-3, dok je baskijski tim na 3-2.

Ujedno, Baskonija je prekinula loš niz sa Zvezdom jer prethodna četiri meča nije znala za trijumf, što posebno dobija na značaju zato što je ostvaren u Beogradu.

Najefikasniji na utakmici bili su plejmejkeri Baskonije Šejn Larkin i Rodrig Boboa sa po 16 poena, Johanes Vojtman dodao je 11, dok je u domaćem sastavu Marko Gudurić imao 12, a jedan manje Marko Simonović.

Gosti iz Vitorije od starta meča preuzeli su kontrolu i vodili nešto manje od 40 minuta, jer je Zvezda jedinu prednost imala posle prvog napada i jednog iskorišćenog slobodnog bacanja Luke Mitrovića.

Već sredinom druge deonice Baskonija je imala plus 10, a na odmoru i devet poena viška, što je još i bio "dobar" rezultat kako je napadački nastrojen bio Radonjićev tim (28:37).

U nastavku situacija se nije menjala so poslednjih pet minuta duela, kada je Zvezda prišla na minus pet, ali je Gudurić promašio nekoliko napada i Zvezda je ispustila priključak i meč.

Košarkaše Crvene zvezde, posle večitog derbija koji se igra u ponedeljak, narednog četvrtka očekuje gostovanje u Kazanju ekipi UNIKS-a u 6. kolu Evrolige.