Objavio Bojan Pavlović 09/11/2014 - 0:32

Partizan pobedio MZT (VIDEO)

Predvođeni najmlađim u timu Vanjom Marinkovićem, crno-beli su zabeležili važnu pobedu na domaćem terenu. Savladan je MZT rezultatom 65:60 (11:15, 18:14, 21:11, 15:10).

Gosti su birali šut spolja za rešenje u uvodnim minutima meča, što je dalo rezultata za vođstvo od 3:8. Crno-belima realizacija nije bila na nivou, ipak prekinuo je to Mačvan iz reketa. Izgubljene lopte i promašene šuteve srpskog šampiona, makedonski tim je koristio za 8:15. Konačno je prvu trojku za domaći tim postigao Marinković za kraj prvih deset minuta igre 11:15.

Trojkom Andrića otvoren je i drugi period, a pojačana odbrana Partizana NIS obezbedila je i sigurniji napad za izjednačenje 17:17. Novi šut van linije 6,75 Marinkovića završio je u košu za prvo vođstvo crno-belih nakon uvodnog. Na drugoj strani realizacija je bila raspoređena na nekoliko igrača, koji su pogađali sa različitih pozicija, najzaslužniji je bio Stojanovski. Marinković je propisno vraćao u finišu poluvremena, što iz kontranapada, što šutem spolja, prodorima za 29:29 i gromoglasni aplauz publike u Pioniru.

Gagićevi poeni iz odbojke i trojka Bogdanovića 34:29 bili su znak za tajm-aut klupe MZT, koji je urodio plodom i gosti su anulirali prednost srpskog šampiona zaustavivši ga u odbrani. Marinković trojkom ponovo rešava mini krizu srpskog šampiona. Odlični potezi Milutinovića, Bogdanovića i Milutinova iz reketa vratili su osetniju prednost klubu iz Humske 48:40. Andrić je na samom isteku trećeg perioda bio precizan sa penala za prvu dvocifrenu prednost 50:40.

Nakon uvodne krize ritma u odlučujućoj deonici crno-beli su se ubrzo konsolidovali i pre svega odbranom, a kasnije i strpljivom igrom u napadu uvećali rezultatsku prednost 58:43. Marinković je predvodio crno-beli tim na ovom susretu, što je pokazao i u poslednjem periodu igre. Ekipa Duška Vujoševića nije dozvolila opuštanje i pobedila je MZT reuzltatom 65:50.

Partizan NIS: Tepić 4, Kuzeloglu, Murić, Marinković 20, Dalo 7, Milutinov 9, Mačvan 4, Gagić 6, Andrić 5, Milutinović 2, Bogdanović 8, Šalić.

MZT Skopje: Stojanovski 10, Dixon 5, Stajić, Klasen 5, Lučić 7, Simonovski 7, Živčević, Mladenovski, Marinković 7, Šehović 4, Nikolovski 5, Cvetković.