Objavio Jovica Nikić 10/03/2018 - 20:47

Poraz za kraj

U poslednjem kolu ligaškog dela ABA lige Cedevita je u Zagrebu savladala Partizan 85:75.

Iako su igrali bez Veličkovića, Gosa i Šalića crno beli su odigrali dobar meč. Većim delom prvog poluvremena gosti su vodili, da bi Cedevita početkom poslednje čevrtine stekla devet poena prednosti.

Partizan je na 5 minuta do kraja došao do egala - 71:71, ali su domaći pre svega zahvaljujući dobrom šutu za 3 poena došli do zaslužene pobede.

Cedevita je ubacila 14 trojki uz procenat od 44 odsto, a najefikasniji je bio Markota sa 15 poena, dok su po 14 ubacili Musa i Ukić.

U ekipi iz Beograda najbolji Kvame Von sa 20 poena, Gagić je dodao 14, uz 7 skokova, a Aranitović 10.

Partizan je ABA ligu završio na 5. mestu, dok je Cedevita trenutno na drugoj poziciji sa 17 pobeda i 5 poraza, a da bi tu i ostala potrebno je da u ponedeljak FMP savlada Budućnost u Podgorici.