Objavio Bojan Đokić 11/11/2017 - 21:29

Rafal trojki crno - belih u Mitrovici

Košarkaši Partizana savladali su  Megu kao gosti sa 102:89, u osmom kolu ABA lige.

Posle izjednačene prve četvrtine koju je tim Dejana Milojevića dobio 23:21, u drugoj deonici su, predvođeni Vanjom Marinkovićem koji je ubacio 16 poena, gostujući košarkaši došli do osetnije prednosti i posle dve deonice vodili 51:44

Partizan je nastavio u dobrom ofanzivnom ritmu i u trećoj deonici pa je u poslednjih deset minuta ušao sa prednošću 73: 60 i do kraja meča nije dozvolio rivalu da dovede u pitanje trijumf crno – belih.

Domaći košarkaši su nadskakali crno – bele. Mega je imala 40 skokova, čak 19 ofanzivnih, naspram 35 Partizanovih (24 +11), ali je prevagnuo šut gostiju za tri poena. Gosti su ubacili 11 trojki iz 23 pokušaja, dok su igrači Mege iz 29 pokušaja pogodili samo šest puta van linije 6, 75 metara.

Crno-bele je predvodio Najdžel Vilijams-Gos sa 23 poena i 10 asistencija. Vanja Marinković postigao je 22, a Novica Veličković i Patrik Miler po 16 poena.

Najbolji u ekipi iz Sremske Mitrovice bio je Dilan Enis sa 26 poena i po šest skokova i asistencija. Goga Bitadze imao je 19 poena uz 10 skokova, a po 11 su postigli Kostja Mušidi i Nikola Rebić.

Partizan je ostvario petu pobedu u regionalnom takmičenju, dok je Mega zabeležila peti poraz.