Objavio Bojan Đokić 11/12/2017 - 20:42

Zvezda lako do trijumfa u Zagrebu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cibonu sa 93:87  (18:35, 24:22, 21:22, 24:14), u  poslednjem meču 11. kola ABA lige.

Iako krajnji rezultat sugeriše da smo gledali neizvesnu utakmicu, nije bilo tako.

Već nakon prve četvrtine je bilo sve gotovo, Zvezda je dobila taj period igre sa 35:18, dozvolila domaćinu da do poluvremena smanji minus na 15 poena. U trećoj deonici gosti su rutinskom igrom održavali prednost, a u poslednjoj četvrtini omogućili velikanu jugoslovenske i evropske košarke da izbori pristojan poraz.

Zvezda je došla do šeste uzastopne pobede u takmičenju a Džejms Feldin je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi. Ponovo je bio najefikasniji sa 23 poena, Tejlor Ročesti je postigao 19 uz 6 asistencija, a ukupno najkorisniji je bio Milko Bjelica sa 14 poena, 7 skokova, 4 asistencije za ukupni indeks 26.

Najefikasniji u ekipi Cibone sa 20 poena bio je Luka Žorić, dok je Novačić zabeležio 17 poena.

Crvena zvezda je ostvarila devetu pobedu i druga je na tabeli regionalnog takmičenja, dok je Cibona pretposlednja sa skorom 4/7.

Crveno – beli u narednom kolu gostuju Mornaru, meč se igra u nedelju, dok će Cibona dan kasnije ugostiti Megu.