Objavio Branislav Popović 06/03/2017 - 13:23

Zvezda slavila u Železniku

Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su 24. pobedu u ABA ligi. Crveno-beli su savladali na gostavanju FMP rezultatom 74:86 (22:23, 16:21, 13:18, 25:22).

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su da ređaju pobede u ABA ligi. Uprkos tome što je prvo mesto na kraju ligaškog dela sezone odavno obezbeđeno, crveno-beli su i u meču protiv FMP-a pristupili veoma ozbiljno i upisali 24. trijumf. Zvezda je na kraju slavila 84:76 protiv mlade i izrazito talentovane ekipe koja je pokazala izuzetno dobru igru i nije se predavala tokom čitavih 40 minuta.

Izabranici Dejana Radonjića prelomili su meč u drugoj polovini trećeg i početkom četvrtog perioda. Agresivnom odbranom i sve boljim rešenjima u napadu crveno-beli su uvećavali prednost. U poslednji kvartal ušli su sa prvom dvocifrenom prednošću (62:51). Odlična napadačka rešenja ređala su se početkom poslednjeg kvartala. Lazićeva trojka posle ofanzivnog skoka donela je plus od 15 poena na sedam minuta pre kraja (72:57) i činilo se da je pitanje pobednika rešeno.

Upravo je Lazić bio najefikasniji akter meča sa 16 poena

Od početka meča igralo se u veoma brzom ritmu, a crveno-beli su u ranoj fazi prigrabili prednost koju su čuvali do kraja meča. Ipak, nije bilo ni malo lako. Mladi i talentovani sastav FMP-a bio je silno motivisan da se pokaže u najboljem svetlu.

U nekoliko navrata Zvezda je sticala osetniju prednost, ali se Panteri nisu predavali. Ipak, na poluvremenu su crveno-beli imali šest poena prednosti (38:44).

Nastavak igre doneo je nešto drugačiju igru i znatno sporiji ritam. Domaćin je uspeo da postigne osam poena za šest minuta pa je Zvezda nakon poena Ognjena Kuzmića imala sedam poena prednosti (53:46). Odbrana je i dalje odlično funkcionisala, a prvo dvocifreno vođstvo došlo je nakon snažnog prodora Čarlsa Dženkinsa na asistenciju Luke Mitrovića (62:51). To je ujedno i bio rezultat na kraju trećeg perioda.

Usledio je pravi ''blic krig'' crveno-belih. Na izuzetnu odbranu nadovezao se i odličan napadački ritam. Za tri minuta igre izabranici trenera Radonjića su ubacili deset poena. Poslednji u toj seriji bili su delo Branka Lazića koji se ''nagradio'' posle ofanzivnog skoka i pogodio trojku za, ispostaviće se, nedostižnih plus 15 (72:57).

FMP je i dalje pokazivao veliku želju, a mladost ih je obavezivala na borbu. Probali su da ugroze vođstvo Zvezde, ali crveno-beli su zadržali visok nivo koncentracije i na kraju priveli meč kraju bez puno neizvesnosti.

FMP – Crvena zvezda mts 76:84 (22:23, 16:21, 13:18, 25:22)

FMP: Davidovac 23 (6sk), Apić 10, Lazarević 13, Bursać, Šešlija, Kutlešić 2, Žižić, Ljubičić 9 (6sk, 6as), Ostin 11 (6sk), Kaplanović, Bolden 15 (7sk).

Crvena zvezda mts: Volters 15 (6as, 4sk), Tompson, Dangubić, Mitrović 9 (8sk, 6as), Lazić 16, Simanić, Simonović 5, Rakićević, Dženkins 10 (6as), Gudurić 6 (4ul), Kuzmić 6, Bjelica 17.