Objavio Bojan Đokić 18/05/2017 - 21:42

Novica brži od sirene (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su u infarct završnici  Crvenu zvezdu sa 78:77 (15:21, 22:20, 18:21, 22:15) u devetom kolu Super lige Srbije i tako naneli crveno-belima prvi poraz u prvenstvu Srbije.

Partizan je do trijumfa došao uz zvuk sirene u 40. minutu, a junak pobede bio je Novica Veličković koji je pogodio za dva poena. To je crno-belima ujedno bila i prva prednost na utakmici.

Zvezda je bolje otvorila meč, povela vrlo brzo sa dvocifrenom prednošću, nakon prve deonice bilo 21:16 za goste, na poluvremenu 41:38 za crveno – bele.

Imali su izabranici Dejana Radonjića 12 poena prednosti u završnici trećeg perioda, ali je Partizan prepolovio zaostatak uoči poslednje deonice.

U završnom kvartalu je Zvezda držala vođstvo koje nije bilo veće od šest poena.

Partizan se približio na poen minusa u poslednjoj četvrtini trojkom Hečera

Tim Dejana Radonjića je pogotkom Nemanje Danbugića, na 58 sekundi do kraja stekao tri poena predosti (76:73), ali je i odigrao lošu odbranu – što je trojkom kaznio Mihailo Andrić za izjednačenje.

Preostalo je da se odigra još jedanaest sekundi, Aleksandar Džikić se odlučio da pravi faul, zbog lošeg prrocenta Zvezde sa linije penala koji je bio na kraju ispod 50, i nije pogrešio.

Marko Gudurić je pogodio samo jedan penal, pre nego što je Veličković na asistenciju Branislava Ratkovice doneo veliko slavlje navijačima i saigračima.

Partizan su do pobede predvodili Veličković i Vilijam Hečer sa po 16 poena, dok su Mihailo Andrić i Stefan Birčević dodali po 12.

Najefikasniji u ekipi Zvezde, koja je igrala bez Branka Lazića i Milka Bjelice, bio je Marko Simonović sa 20 poena, 13 je postigao Marko Gudurić, a 10 je Nejtan Volters.

Zvezda i Partizan nalaze se na deobi prvog mesta sa po osam pobeda i jednim porazom.

Zvezda u narednom kolu u ponedeljak dočekuje FMP, dok Partizan gostuje Dinamiku.