Objavio Bojan Pavlović 16/05/2017 - 1:35

Zvezda ubedljiva protiv Spartaka

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su još jednu sigurnu pobedu u Mozzart Superligi Srbije. U 8. kolu prvenstva Srbije savladan je Spartak iz Subotice rezultatom 89:60 (28:16, 18:7, 19:20, 24:17).

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su i osmu pobedu u Mozzart Superligi Srbije. Crveno-beli su do još jedne rutinske pobede došli u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ protiv Spartaka iz Subotice rezultatom – 89:60.

Zvezda je jako brzo uspostavila svoj ritam, brz protok lopte rezultovao je sa velikim brojem odličnih pozicija za šutere pa su procenti bili na visokom nivou. Kada se u drugoj deonici odličnom napadu pridružila prepoznatljiva odbrana, prednost je samo rasla. Sve do plus 22 polovinom drugog perioda (38:16) i može se slobodno reći da je nakon 15 minuta utakmice pitanje pobednika rešeno.

Ipak, izabranici Dejana Radonjića nisu dozvolili bilo kakvo opuštanje. Ostvarili su reklo bi se sve ciljeve, rotiran je veliki broj igrača i zadržana svežina za četvrtak. Tada je na programu ’’večiti derbi’’, a domaćin će biti Partizan Nis.

Za Zvezdu su u ovom meču nastupili svi igrači, a najefikasniji je bio Nejt Volters sa 15 poena. Uz njega dvocifreni su bili Ognjen Dobrić sa 12, dok su Čarls Dženkins i Milko Bjelica postigli po 11 koševa.

Od početka meča Dejan Radonjić je imao jasan plan da što više rotira igrače. Česte izmene doprinele su visokom ritmu u kom su crveno-beli igrali, a igra u napadu je bila gotovo besprekorna. Zvezda je promašila samo jednom za dva poena i pogodila tri trojki iz šest pokušaja u prvoj deonici.

S toga, osim uvodnih par minuta ravnopravne borbe, u nastavku se igralo u ritmu crveno-belih. Pokazatelj sjajnog protoka lopte u napadu bilo je 28 poena u košu Spartaka i to uz deset asistencija (28:16).

Već na početku drugog perioda ušao je Ognjen Dobrić što je značilo da je Zvezdina rotacija već u 11. minutu utakmice brojala deset igrača. Energija u odbrani je bila još veća. Gosti iz Subotice nisu mogli do koša pet minuta, a Zvezdin napad je i dalje veoma dobro funkcionisao. Nakon trojke Dobrića razlika je dosegla najvećih plus 22 (38:16).

Do kraja perioda igralo se u sličnom ritmu i razlika je bez većih problema očuvana (46:23).

Drugo poluvreme nije imalo preterani rezultatski značaj. Zvezda je sa uspehom održavalo stečenu prednost iz prva dva kvartala, a prioritet su i dalje bile česte rotacije igrača i isprobavanje taktičkih zamisli.

Rezultat nije ispaštao, naprotiv. Igrači Spartaka su se borili i pružali svoj maksimum, ali je kvalitet bio na drugoj strani. Crveno-beli su uspešno odbijali svaki potencijalni nalet rivala. Zvezda je dominirala u reketu, o čemu je najbolje svedočio izvanredan procenat šuta za dva poena.

Do kraja meča su svi igrači dobili šansu, prednost je očuvana bez bilo kakvih problema. Na kraju, iznosila je i plus 29 u samoj završnici meča (89:60) nakon poena Ognjena Kuzmića iz reketa. To je bio i konačan rezultat na meču.

Crvena zvezda mts – Spartak 89:60 (28:16, 18:7, 19:20, 24:17)

Crvena zvezda mts: Volters 15, Tompson 6, Dangubić 4, Mitrović 4 (6sk), Simanić 2, Dobrić 12 (8sk, 5as), Simonović 8, Dženkins 11, Gudurićć 8, Jović 4 (7as), Kuzmić 6 (5sk), Bjelica 11.

Spartak: Matić 11, Jovišić 7, Prlja 5, Nikolić 3, Kesar 10, Miščević 7, Jelenić 14, Kuridža, Fekete 3.