Objavio Bojan Đokić 08/02/2017 - 22:14

Crno - beli u prednosti pred revanš

Košarkaši Partizana savladali su PAOK u Solunu 76:74 u prvom meču 16 – tine finala FIBA lige šampiona.

Bio je ovo prvi duel dva bratska kluba još od 1990, a Partizan je, lišen pomoći Novice Veličkovića i Džamonta Gordona, zasluženo slavio, iako je konačan rezultat mogao biti još povoljniji za crno – bele.

Partizan je tokom prvog poluvremena imao i deset poena prednosti, sa plus osam otišao na odmor, i u trećoj deonici je tim trenera Džikića došao do dvocifrenog viška, ali su domaći košarkaši preokretom stigli do vođstva od tri poena na ulaksu u poslednji kvartal.

Partizan je ipak bio bolji tim u završnoj četvrtini, Luković I Hečer su kreirali seriju 8:0, Amerikanac se razigrao u nastavku protiv svog bivšeg kluba. Imali su crno – beli u završnici šest poena prednosti, ali je Ratkovica dva puta bio polovičan sa penala, a Mekfeden sa druge strane pogodio dve trojke.

Četiri uzastopna poena Ratkovice sa penala i iz igre donele su plus pet za Beograđane. Ipak Sibert je trojkom šest sekundi pre kraja postavio konačan rezultat.

Vil Hečer je sa 27 poena, 4 skoka i 4 asistencije bio centralna figura susreta, po 10 poena postigli su Birčević, Ratkovica i Vanja Marinković.

Na drugoj strani je Ted Mekfeden upisao 20 poena, dva poena manje dao je Džordan Sibert

Revanš meč igraće se 22 februara. Pobednik dvomeča će u osmini finala igrati sa španskim Tenerifima.