Objavio Bojan Đokić 25/10/2016 - 23:18

Megin evro prvenac

Košarkaši Mega Leksa savladali su Cibonu 81:79 u drugom kolu Lige šampiona. Tim Dejana Milojevića je zabeležio istorijski, prvi trijumf u evropskim takmičenjima.

Gosti su nakon prvih 10 minuta vodili sa 12 poena (17:29), Mega se dobrom igrom u drugoj deonici vratila u meč, stekla u nastavku i prednost, koja je tri minuta pre kraja iznosila sedam poena, ali su mladi igrači Dejana Milojevića dozvolili 'Vukovima'  sa Tuškanca da izjednače na ulasku u poslednji minut.

Heroj Meginog trijumfa bio je  Ognjen Jaramaz, koji je pogodio posle ulaza 26 sekundi pre kraj.

Uposlednjoj sekundi napada Marineli jepromašio otvorenu trojku za uz zvuk sirene za trijumf Cibone.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jaramaz sa 22 poena, Kosta Mušidi je ubacio 17, Alfa Kaba 11 poena.

Ante Žižić sa 22 poena i Željko Šakić sa poenom manje predvodili su Cibonu

Ekipa Dejana Milojevića upisala je trijumf posle poraza na otvaranju sezone, takođe preed svojim navijačima, od Avelina (84:70), dok su Zagrepčani doživeli i drugi poraz, posle debakla od Tenerifa u Zagrebu (85:57).