Objavio Bojan Đokić 02/01/2017 - 20:40

Fener bolji od Efesa

U derbiju 13. kola šampionata Turske, Fenerbahče je, na svom parketu, porazio Anadolu Efes 81:75

Šampion Turske je na poluvremenu vodio sa sedam poena prednosti, Efes je u trećoj deonici stigao do nerešenog rezultata, ali je u poslednju četvrtinu tim Željka Obradovića ipak ušao sa prednošću od pet poena.

U završnom kvartalu sigurnom igrom domaći tim nije ugrozio trijumf, 11. ove sezone.

U Fenerbahčeu su se istakli Bobi Dikson sa 18 poena i Kostas Slukas, koji je postigao zabeležio 17, uz 7 asistencija. Điđi Datome je upisao 16 poena, dok je reprezentativac Srbije Nikola Kalinić učestvovao u trijumfu svog tima sa osam koševa i 4 skoka.

Na drugoj strani Tomas Ertel je postigao 20, a Čedi Osman 14 koševa.

Na čelu turskog šampionata posle 13. kola nala ze se tri ekipe sa identičnim skorom. Bešiktaš, Anadolu Efes i Fenerbahče imaju učinak od 11 pobeda i dva poraza.