Objavio Jovica Nikić 11/03/2018 - 23:35

Bjelica i Tauns zaustavili Golden Stejt!

Nemanja Bjelica je srušio NBA šampiona!

Košarkaši Minesote su sjajnom partijom pred svojim navijačima savladali Golden Stejt Voriorse 109:103, a srpski reprezentativac u odsustvu povređenog Džimija Batlera odlično koristi svoje minute.

Bjelica je igrao najviše u ekipi trenera Tibodoa (40 minuta) i pružio je svestranu partiju.

Postigao je 10 poena (šut 4/12) i dodao 7 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene lopte i 2 blokade.

Pri rezultatu 104:103 Tauns je vezao četiri poena, a potom je naš košarkaš blokirao Kuka i stavio tačku na utakmicu.

Upravo je Tauns bio najbolji u redovima Timbervulvsa sa 31 poenom (17 u poslednjoj četvrtini) i 16 skokova, Vigins je zabeležio 23 poena, a veteran Kroford 12.

U odsustvu povređenog Karija u timu iz Oklenda dominirao je Durent sa 39 poena, Tompson je ubacio 21, a gruzijski centar Pačulija 16.

Minesota je peta na Zapadu sa skorom 39/29, dok je Golden Stejt na drugoj poziciji sa 51 pobedom i 16 poraza.