Objavio Bojan Đokić 27/10/2017 - 20:49

Mutini ''banditosi'' protutnjali kroz Zagreb

Košarkaši Partizana zabeležili su četvrtu uzastopnu pobedu u ABA ligi pošto su u Zagrebu savladali Cibonu 90:74 (17:16, 26:17, 24:18, 23:23), u utakmici šestog kola ABA lige.

Posle neizvesne prve četvrtine, zahvaljujući dobrom šutu, Partizan je došao do osetnije prednosti, imali su crno – beli i plus 13, a na odmor su otišli sa vođstvom 43:33

Partizan je dobro igrao i u nastavku i predvodjen Vilijams-Gosom i posle druge "trojke" debitanta Semjuelsa otišao na 53:37. Posle poena sa linije za slobodna bacanja Strahinje Gavrilovića Partizan je stekao maksimalnih 20 poena prednosti (60:40), a "trojkom" Marinkovića nepun minut pre kraja treće deonice, Partizan je vodio sa 67:49.

U četvrtoj četvrtini Partizan je pokvario šut, što je iskoristila Cibona i prišla na 59:67, ali je posle toga Vilijams-Gos pogodio "trojku" i prekinuo nalet domaćih. Do kraja utakmice crno-beli su sačuvali prednost i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu.

U pobedničkom timu nije bilo Patrika Milera i Aleksandra Aranitvića, a najefikasniji u timu Mute Nikolića bio je Najdžel Vilijams Gos sa 20 poena, četiri skoka i 13 asistencija, Vanja Marinković je postigao 19 poena uz četiri skoka i tri asistencije. Dobru partiju prikazao je i debitant Samardo Semjuels sa 16 poena i sedam skokova, kao i Mihajlo Andrić sa 14 poena.

U zagrebačkom timu Džamar Jang i Luka Žorić postigli su po 20 poena, a Marin Rozić dodao je 12.

Partizan sada ima skor od četiri pobede i dva poraza, a Cibona tri pobede i tri poraza.

Cibona u sedmom kolu, naredne nedelje, dočekuje Mornar, a derbi sedme runde biće ’’večiti derbi’’ u kome će Partizan biti domaćin Crvenoj zvezdi.