Objavio Bojan Đokić 23/02/2018 - 21:49

Nemci naneli Srbiji prvi poraz

Košarkaši Srbije pretrpeli su prvi poraz u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo u Kini. U trećem kolu grupe G, Nemačka je savladala našu selekciju  74:79 (26:20, 15:20, 18:17, 15:22)

Srbija je dobro počela meč, nošena raspoloženim Raduljicom, koji je u prvoj četvrtini imao samo jedan promašaj iz igre. Ekipa Aleksandra Djordjevića u jednom trenutku sredinom prve četvrtine imala je i 11 poena prednosti, ali su Nemci do kraja tog perioda igre uspeli da prepolove zaostatak.

U naredne dve četvrtine ekipe su se smenjivale u vodjstvu, Srbija je u par navrata imala priliku da se odlepi, ali su se Nemci svaki put vraćali. Domaćin je serijom 10:0 početkom poslednje deonice napravio preokret i došao do vodjstva od 67:62.

Od tog trenutka, selekcija Srbije nije uspela da dodje do izjednačenja, iako je u poslednjem minutu imala prilika s linije za slobodna bacanja, ali Dejan Todorović i Raduljica nisu bili precizni.

U pravo su bacanja koštala našu selekciju trijumfa. U svim drugim parametrima, ekipe su bile izjednačene.

Nemce je do pobede predvodio Robin Bencing sa 17 poena, dok je Isaija Hartenštajn dodao 11.

U selekciji Srbije istakao se Miroslav Raduljica sa 22 poena i tri skoka, dok je još jedino Ivan Paunić bio dvocifren sa 11 poena.

Srbija u nedelju gostuje Austriji u Beču (20:20), koja je i dalje bez trijumfa, pošto su poraženi u na svom parketu od Gruzije 78:64