Objavio Bojan Đokić 10/10/2018 - 19:15

Prvi poraz odbojkašica na Svetskom prvenstvu

Japan – Srbija 3:1

(15:25, 25:23, 25:23, 25:23)

Odbojkašice Japana savladale su danas selekciju Srbije rezultatom 3:1 u okviru grupne faze Svetskog prvenstva koje se ove godine održava upravo u Japanu.

Iako su naše odbojkašice odlično igrale u prvom setu i bez većih problema savladale domaćina veoma ubedljivo, u nastavku su Japanke zaigrale znatno bolje i strpljivije i tako uspele da nanesu prvi poraz našoj selekciji na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu.

Selektor Zoran Terzić dosta je ,,mešao karte” i odmarao neke bitne igračice poput Tijane Bošković, koja nije ulazila u igru, a kako je meč odmicao, tako je on češće rotirao.

Odustvo Boškovićeve je bilo vidno, ali preventivno je Terzić ipak čuvao svoju najbolju igračicu.

Japanu sada treba još jedan set kako bi obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja.

Selekcija Srbije će sutra od 9.10 sati ujutru igrati protiv Holandije u borbi za prvo mesto ,,E” grupe.