Objavio Bojan Pavlović 06/04/2014 - 23:09

Hamilton pobedio u Bahreinu (VIDEO)

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je u nedelju u trci Formule jedan za Veliku nagradu Bahreina.

Hamilton je trku na stazi Sakir završio za 1 sat, 39 minuta, 42 sekunde i 743 stotinke. On je tako ostvario 24. pobedu u karijeri, čime se izjednačio sa legendarnim Huanom Manuelom Fandjom.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Niko Rozberg sa 1,085 sekundi zaostatka i to je druga uzastopna trka, posle one u Maleziji, da su dvojica vozača Mercedesa osvojila prva dva mesta.

Treće mesto zauzeo je Serhio Peres iz ekipe Fors Indija sa 24,067 sekundi zaostatka.

Danijel Rikardo iz Red Bula zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Niko Hilkenberg iz ekipe Fors Indija, a šesto mesto zauzeo je četvorostruki uzastopni svetski šampion Sebastijan Fetel iz Red Bula. Bodove su još osvojili vozači Vilijamsa Felipe Masa i Valteri Botas, kao i vozači Ferarija Fernando Alonso i Kimi Raikonen.

Svetski šampion iz 2009. godine, vozač Meklarena Dženson Baton nastupio je u svojoj 250. trci u Formuli jedan i tako postao peti vozač kome je to pošlo za rukom, posle Rikarda Patrezea, Rubensa Barikela, Mihaela Šumahera i Jarna Trulija.