Objavio Jovica Nikić 15/02/2018 - 8:54

Svindal i Jansrud za norvešku dominaciju

Aksel Lund Svindal novi je olimpijski šampion u spustu.

Na ZOI u Pjončangu Svindal je postao prvi Norvežanin sa olimpijskim zlatom u najbržoj disciplini, a ujedno najstariji olimpijski šampion u nekoj disciplini alpskog skijanja (35 godina i 50 dana).

Svindalu je ovo četvrta, ali sigurno najdraža medalja na najvećeg sportskom takmičenju. Osvajanjem srebra norveško slavlje upotpunio je Ćetil Jansrud. On je u Sočiju bio bronzani u spustu, a kao i Svindal, u olimpijskoj kolekciji ima četiri medalje.

Osvajanjem trećeg mesta Beat Fojc stigao je do prvog olimpijskog odličja. Iskusni Švajcarac je aktuelni svetski prvak u spustu, a sada je dokazao da i dalje pripada samom svetskom vrhu.

Austrija, najveća svetska sila u alpskom skijanju doživela je debakl jer je najbolje plasirani takmičar iz ove zemlje bio Vinsent Krihmajer koji je osvojio sedmo mesto.

Na spustu su nastupila i dva srpska reprezentativca. Marko Vukićević je osvojio 41. mesto, a Marko Stevović je trku završio na 51. poziciji.