Hiršer najbolji i u Oreu

U velikom stilu Marsel Hiršer završava i ovu sezonu u Svetskom kupu.

Sjajni austrijski skijaš pobedio je na poslednjem veleslalomu, održanom u švedskom Ore.

Iako je još ranije obezbedio peti Kristalni globus u ovoj disciplini Marsel je i na ovoj trci bio veoma motivisan.

Trijimfovao je u vremenu 2:13.63 što je bilo dovoljno za šestu pobedu ove sezone u veleslalomu, 28 u karijeri, a ukupno 58 u okviru Svetskog kupa.

Hiršer je apsolutni vladar discipline jer je u veleslalomu aktuelni olimpijski i svetski šampion.

Sa 23 stotinke zaostatka drugo mesto osvojio je jedini pravi Marselov rival ove sezone Henrik Kristofersen.

Mladi Norvežanin je čak šesti put ove sezone bio drugi u veleslalomu, a i na OI u Pjongčangu osvojio je srebrnu medalju.

Treće mesto u Oreu osvojio je Viktor Mufa Žande. Francuz je došao do prvog plasmana na podijum u veleslalomu u sezoni, ukupno sedmog u trkama koje se boduju za Svetski kup.

Četvrto i peto mesto osvojili su mladi takmičari, Švajcarac Loik Mejar i Slovenac Žan Kranjec.

Muškarci sezonu u Svetskom kupu završavaju nedeljnim slalomom. Hiršer je obezbedio titule i u slalomu i u generalnom plasmanu, ali nas i pored toga očekuju nova uzbuđenja.