Objavio Jovica Nikić 26/01/2018 - 23:18

Španija protiv Švedske za evropsku titulu

U finalu EP u Hrvatskoj u nedelju od 20.30 igraće Španija - Švedska. Španci su sjajnom igrom u polufinalu iznenadili svetske prvake Francuze i slavili 27:23. Španci su imali i 9 golova prednosti (23:14), a blistao je Sole sa 7, odnosno Entrerios sa 6 golova. Korales je upisao 10 odbrana, a bivši jugoslovenski reprezentativac Arpad Šterbik, koji je zamenio povređenog Vargasa, odbranio je 3 sedmerca. U redovima Francuske 6 golova Sorendoa, po 3 Karabatića, Maea, Porta i Lagarda.

U skandinavskom polufinalu pravi spektakl i pobeda Šveđana protiv olimpijskih šampiona Danaca nakon produžetaka 35:34 (30:30). Šveđani su dva minuta pre kraja regularnog toka vodili 30:27, Danci su uspeli da izjednače, ali su Šveđani ipak smogli snage da trijumfuju u dodatnih 10 minuta. Igrač utakmice golman selekcije "Tri krune" Palicka sa čak 20 odbrana. Zbog povreda tri beka desno krilo Zakirson igrao je desnog beka i blistao je sa 8 golova, dok su Gotfridson i Ekberg postigli po 7. Sjajni Mikel Hansen postigao je čak 12 golova za Dansku, Lauge 11, ali su golmani Landin i Gren imali ukupno samo 11 odbrana.

Šveđani su četiri puta bili prvaci Evrope, poslednji put kod kuće 2002. godine, a u finalima nemaju poraz. Španci su do sada tri puta poraženi u borbi za evropsko zlato, jednom i od Šveđana pre tačno 20 godina.