Objavio Bojan Đokić 20/12/2015 - 19:56

Norvežanke apsolutne šampionke

Ženska rukometna reprezentacija Norveška po treći put postala je prvak sveta, pošto je u finalu prvenstva u Danskoj savladala Holandiju 31:23 (20:9).

Norveška je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu, koje je rešila u svoju korist sa 20:9. Holanđanke su se razbudile u nastavku, ali su jedino uspele da ublaže ionako ubedljiv poraz.

Najbolja u pobedničkom timu bila je Kamila Herem sa sedam pogodaka, dok se kod Holandije istakla Estavana Polman sa osam golova.

Norvežanke su prethodno zlata osvajale 1999. i 2011. godine.

Bronzana medalja pripala je Rumunkama, koje su u meču za treće mesto savladale Poljsku 31:22 (15:8).

Junakinja tog trijumfa bila je Kristina Neagu, koja je utakmicu završila sa deset golova.

Rumunka je osvojila titulu najkorisnije igračice prvenstva, a ujedno je i najefikasnija sa 63 data gola.

Peto mesto pripalo je selekciji Rusije koja je savladala Dansku 25:21, dok su sedmo mesto osvojile Francuskinje pobedom nad Crnom Gorom 34:23

Reprezentacija Srbije je takmičenje na Svetskom prvenstvu završila u osmini finala, debaklom u duelu sa Holandijom.