Objavio Bojan Đokić 30/03/2014 - 20:23

Rukometašice osvojile bod u Švedskoj

Reprezentacija Srbije, osvojila je veliki bod u švedskom Kristijanštadu protiv domaće selekcije 18:18 (10:9), koji je održava u borbi za plasman na EURO 2014 u Hrvatskoj i Mađarskoj. Posle velike borbe i puno propuštenih šansi, izabranice Saše Boškovića mogu da žale i za celim plenom, ali u svakom slučaju, imaju razloga za zadovoljstvo, jer je cilj, dva boda u duelima sa Švedskom, ostvaren…
Velika borba za svaku loptu, viđena je od samog starta duela, koji je okupio 2.500 gledalaca na tribinama hale u gradu na jugu Švedske. Loš početak Srpkinja, problemi u bekovskoj liniji Damnjanović – Lekić – Živković, samo jedan postignut gol u prvih 10 minuta meča (4:1), nisu izazvali paniku u redovima naše reprezentacije.

Poslao je Saša Bošković Marinu Dmitrović na teren, a ona mu odgovorila golom, koji je Srbiju vratio u meč (5:4, 14.). Odlična na golu je bila Katarina Tomašević, raspucala se Sanja Damnjanović, ali gola za izjednačenje u tri napada pri rezultatu 5:4 nije bilo. Tek pogodak Jelene Nišavić, donosi izjednačenje na 7:7 u 24. minutu.
Drugi gol Andree Lekić doveo je Srbiju u vođstvo 8:7 u 25. minutu, kada je selektor Šveđanki Siverston zatražio tajm-aut. Do kraja poluvremena, golovi Jelene Erić i Marine Dmitrović, omogućili su da se u svlačionicu ode sa prednošću – 10:9.

Slično prvom duelu u Kragujevcu, odličan start Srbije u drugom poluvremenu, nije krunisan i pobedom. Tri gola Sanje Damnjanović do 37. minuta, doveli su Srpkinje u vođstvo 14:11, a minut kasnije, Andrea Lekić je povećala na 15:12.
Do kraja meča, u naredna 22 minuta, naše devojke su postigle samo tri gola.
Raspucala se Linea Torstenson, vrativši svoju selekciju u meč. U 47. minute je bilo 16:16, a do kraja meča, gledali smo reviju tehničkih grešaka i promašaja na obe strane.
Poslednja četiri gola Srbije na meču, bila su delo Andree Lekić. Upravo je najbolja igračica na planeti za 2013. godinu izjednačila na 18:18 četiri minuta pre kraja.
I jedna i druga selekcija, nije uspela da iskoristi brojčanu prednost posle isključenja Gulden i Lekić. Veliku ulogu u osvajanju boda, imala je i sjajna Kaća Tomašević na golu.
Upravo je srpska “ministarka odbrane” omogućila da se u poslednjih 45 sekundi uđe sa loptom u rukama.
Na vreme je Saša Bošković zatražio tajm-aut, 15 sekundi do kraja, što je omogućilo našem timu da zadrži loptu do samog kraja, kada je Sanja Damnjanović pokušala da donese pobedu, ali je njen šut završio pored gola…

Izjave nakon utakmice:

Saša Bošković, selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije

-          Dobra utakmica. Mogli smo do 2 boda, ali smo i ovako zadovoljni! Devojke su pokazale svoj veliki karakter.

Marina Dmitrović, reprezentativka

-          Zadovoljne smo rezultatom. Dosta smo popravile odbranu i okrećemo se sledećim utakmicama, i sada opet kontrolišemo situaciju u grupi.

Katarina Tomašević, golman reprezentacije Srbije

-          Jako teška utakmica sa odličnom odbranom i slabijim napadom. Okrećemo se Švajcarskoj i Sloveniji kako bismo izborile plasman na Evropsko prvenstvo.

U prvom meču dana, Slovenija je savladala Švajcarsku 30:29.