Objavio Jovica Nikić 15/07/2018 - 18:11

Đokoviću četvrti Vimbldon !

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je svoju četvrtu titulu na Vimbldonu, pošto je u finalu pobedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 6:2, 6:2, 7:6.

Djoković je osvojio svoju 13. gren slem tutulu, prvu posle 770 dana i trijumfa na Rolan Garosu 2016. godine.

Na drugoj strani, Anderson je igrao svoje drugo gren slem finale, posle prošlogodišnjeg Ju Es Opena, ali je i dalje bez trofeja na najznačajnijim turnirima.

Ovo je bio sedmi medjusobni duel Đokovića i Andersona, a srpski teniser je do šeste pobede stigao posle dva sata i 18 minuta igre.

Anderson nije pretrpeo brejk u poslednjih 27 servis gemova u tokom polufinala protiv Džona Iznera, a Đoković je uspeo da mu oduzme servis već u prvom gemu meča.

Srpski teniser je potom, uz još jedan brejk, poveo sa 4:1, izgubivši samo tri poena na svoj servis.

Drugi set je bio gotovo identičan. Djoković je oduzeo servise Andersonu u prvom i petom gemu, a potom se u osmom suočio sa prvom brejk prilikom protivnika. On je spasio tu brejk loptu, a onda i iskoristio prvu set loptu za vodjstvo od 2:0.

Za razliku od prva dva seta, u trećem se vodila veća borba. Anderson je u finišu seta iskoristio slabiji servis Djokovića i stigao do čak pet set lopti, ali je srpski teniser uspeo da se odbrani pa je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku. Djoković je taj-brejk dobio sa 7:3.