Objavio Bojan Đokić 19/04/2018 - 16:20

Novak bez energije, Tim u četvrtfinalu

Novak Đoković je završio nastup u Monte Karlu, porazom od Dominika Tima u trećem kolu.

Austrijanac je slavio posle velike borbe u tri seta, nakon dva sata i dvadeset devet minuta igre.

Tim je u prvom setu imao prednost od 4:1 i 5:2, Novak je napravio seriju od tri dobijena gema, Austrijanac je poveo sa 6:5 ali nije iskoristio tri set lopte.  Đoković  je izjednačio na 6:6 i u taj brejku sa 7:2 došao do slavlja u prvom setu.

Najbolji srpski teniser ipak nije imao energije da posle dve dobre partije u prva dva kola nastavi u pobedničkom ritmu, pa je Austrijanac odgovorio trijumfom od 6:2 u drugom setu, a zatim u odlučujućem sa 6:3 obezbedio pobedu

Bio je ovo sedmi duel Đokovića i Tima, a 24 – godišnji teniser iz Austrije je smanjio na 5-2 u pobedama u ukupnom skoru.

Rival Dominika Tima u četvrtfinalu biće pobednik meča između Rusa Karena Hačanova i prvog tenisera sveta, desetostrukog šampiona i branioca titule Rafaela Nadala.