Objavio dragan.paleznica 23/03/2014 - 14:50

Novak u finalu, sa Federerom za titulu

Najbolji srpski teniser Novak Djoković plasirao se u finale Masters turnira u Indijan Velsu, pošto je u polufinalu pobedio Amerikanca Džona Iznera sa 2:1 u setovima 7:5, 6:7, 6:1.

Djoković je za dva sata i 23 minuta igre u njihovom sedmom medjusobnom duelu došao do pete pobede i obezbedio finale gde ce mu protivnik biti Rodzer Federer.

U prva dva seta vidjena je velika borba dvojice tenisera.

Nakon sto je u zavrsnici prvog seta Djokovic propustio tri brejk sanse, Izner je pri vodjstvu od 5:4  imao tri vezane brejk i set lopte, ali je nas teniser uspeo da spasi ovaj gem a potom i da napravi brejk za prednost od 1:0

Kada je u drugom setu srpski teniser napravio brejk za vođstvo od 5:4, cinilo se da ce pobednik vrlo brzo biti poznat. Međutim, završnicu tog dela igre Djokovic je odigrao veoma lose, pa je Izner  izborio taj brejk u kom je sigurnom igrom izjednačio na 1-1 u setovima.

Slican scenario ipak nismo gledali u trecem setu posto je Djokovic  napravio  za prednost od 3:1, kasnije jos jednom oduzeo servis visokom Amerikancu i ubedljivo slavio u odlucujucem setu, za konacni trijumf od 2:1 posle skoro dva i po sata igre

Srpski teniser će se u finalu u nedelju sastati sa Švajcarcem Rodžerom Federerom, koji sa 2:0 u setovima pobedio Ukrajicna Aleksandra Dolgopolova.