Objavio Branislav Popović 10/05/2014 - 21:14

Crvena zvezda odbranila titulu šampiona (VIDEO)

Vaterpolisti Crvene zvezde odbranili su titulu državnog prvaka, pošto su večeras na beogradskom Tašmajdanu pobedili Radnički iz Kragujevca sa 12:7 (2:1, 4:4, 3:1, 3:1) i rešili finalnu seriju plej-ofa u svoju korist sa 3:0. Andrija Prlainovic kapiten i igrac utakmice podigao jos jedan trofej ove sezone. A igraci Crvene zvezde su na kraju meca obukli majice "Svi na Marakanu" i tako pozvali navijace da napune nas najveci stadion u cetvrtak protiv OFK Beograda, tada ce ceo stadion moci da pozdravi "šampione iz bazena"!!!

Crveno-belima je to četvrta titula šampiona države u klupskoj istoriji, a druga zaredom. Ovo je timu koji trenira Dejan Savić treći trofej u sezoni, posle domaćeg kupa i evropskog Superkupa.

Večerašnji meč, pored fantastične igre domaćina u drugom poluvremenu, obeležila je i tuča u drugoj četvrtini u kojoj je Viktor Rašović udaren u lice pred golom Radničkog.  Do njega je doplivao i Strahinja Rašović i krenuo ka Đorđu Filipoviću, ali su veću tuču sprečili Filip Filipović i Andrija Prlainović.

Usledila su isključenja i tri peterca, a prvo poluvreme se zavrsilo rezultatom 6:5 za crveno-bele. U nastavku meča bolje su se snašli crveno-beli. Vrlo efikasne poslednje dve cetvrtine crveno-belih, a pored Andrije Prlainovica u napadu, u odbrani je briljirao Denis Sefik sa nekoliko dobrih odbrana. Ipak moze se reci da su i dva gola Radjena iz malo vece udaljenosti uticale na igrace Radnickog. Do tada odlicni Radic, nije reagovao kako se to od njega ocekivalo. Zvezda je imala seriju od cak 5:0 u sedam minuta utakmice, koju je tada svojim drugim golom prekinuo Vuksanovic.  Do kraja meca crveno-beli su trosli vreme, a vaterpolisiti Radnickog su pokusavali u ranoj fazi napada da postignu gol.

Prlainović je utakmicu završio sa pet golova, a svaki je bio u trenucima kada je Radnički najavljivao mogućnost da se vrati u život. Nikola Rađen i Boris Vapenski postigli su tri gola za Zvezdu, a u timu Radničkog dvostruki strelci bili su Filip Filipović, Vuksanović i Buric.

Ekipi Radničkog ove sezone preostaje učešće na završnom turniru Evrolige u Barseloni.