Objavio Branislav Popović 30/04/2014 - 19:22

Pobeda Zvezde u Kragujevcu

U bazenu "Park" u Kragujevcu odigrana je druga utakmica finalne serije izmedju domaceg Radnickog i Crvene zvezde.

Vrlo sigurno i ofanzivno su poceli domacini, odlicna igra u napadu i posle nekoliko minuta bilo je velikih 4:0, briljirao je tada Filip Filipovic sa dva gola. Do kraja cetvrtine Avramovic je postigao jedini gol za Zvezdu u prvih osam minuta, a Radnicki je vodio tada sa 5:1.  U drugoj cetvrtini vratila se Zvezda u igru golovima Strahinje i Viktora Rasovica i Vukcevica, ali je Vuksanovic na dva minuta do kraja druge cetvrtine postigao gol za 6:4

Treca cetvrtina pocela je prelepim golom Filipa Filipovica za 7:4, a isti igrac doneo je novu prednost od cetiri gola Kragujevcanima. Tada su svi pomislili da je pitanje pobednika reseno. Medjutim Vapenski i Vukcevic vracaju Beogradjane u igru, bilo je tada 8:6. U poslednjim sekundama trece cetvrtine Basara postize gol za 9:6, napad sa igracem vise uspeli su tada da iskoriste domacini. Crvena zvezda osvaja loptu za prvi napad u cetvrtoj cetvrtini, a Prlainovic na fenomenalan nacin proigrava Mana koji postize gol. Novi napad Crvene zvezde i sut Rasovica zaustavlja odlicni Radic, ali vec sledecu sansu koristi Prlainovic i smanjuje na 9:8 na pet minuta do kraja. Najbolji akter meca Filip Filipovic postize svoj peti gol i Radnicki vodi sa 10:8. Nervoza je ucinala svoje i narednih nekoliko napada na obe strane ostaju neiskorisceni. Minut do kraja Man postize novi pogodak na asistenciju Prlainovica za 10:9. Poslednji napad za Radnicki nije iskoristio Markovic, iako su Kragujevcani imali igraca vise. Na deset sekundi do kraja crveno-beli koriste igraca vise,Boris Vapenski je postigao izjednacujuci gol i izborio peterce.

Prvi peterac iskortisio je Filip Filipovic, dok je Radic zaustavio sut kapitena Zvezde, Prlainovica. Djordje Filipovic postize gol za 12:10, Vukcevic koristi peterac i smanjuje na 12:11. Sut Basare zaustavlja Sefik, i Zvezda preko Borisa Vapenskog opet izjednacuje rezultat 12:12. U narednoj seriji Sefik zaustavlja i sut iskusnog Cirica, a Strahinja Rasovic dovodi Zvezdu u prednost od 12:13. Damir Buric postize gol za 13:13, a Marko Avramovic u poslednjoj seriji postize gol za konacnih 13:14 i dovodi crveno-bele do pobede.

Crvene zvezda je prvi put slavila u Kragujevackom Parku i sada ima prednost od 2:0 u finalnoj seriji i u narednoj utakmici Zvezda ce imati sansu da odbrani titulu pred verovatno prepunim Tasmajdanom.