Objavio Bojan Đokić 12/02/2018 - 18:50

Srbija ubedljiva u Oradei

Vaterpolisti Srbije savladali su u Oradei selekciju Rumunije sa 14:7 (4:3, 3:4, 3:0, 4:0) u trećoj utakmici Grupe A Svetske lige.

Podmlađeni sastav naše reprezentacije došao je do ubedljivog trijumfa, iako su domaćini u prvom poluvremenu držali korak sa našim timo.

Opušteniji prilaz utakmici I motivisanost Rumuna učinili su da posle dve četvrtine rezultat bude izjednačen 7:7. Posle velikog odmora Srbija je zaigrala kako zna. Mreža je ostala netaknuta a na drugoj strani raspoloženi Mandić I drugovi su se sedam puta upisali u strelce. Na kraju dobar utisak i sigurna pobeda.

Dva kurioziteta su vezana za susret, Sa klupe je ekipu vodio Uroš Stevanović, asistirali su mu Ćirić I Savić. Debitovao je Veljko Tankosić.

Srbija je tako zadržala maksimalan učinak u Svetskoj ligi, pa se posle tri utakmice nalazi na prvom mestu Grupe A.

Ekipa Dejana Savića će 20. marta gostovati Crnoj Gori, protiv koje će igrati za prvo mesto u Grupi A.

Reprezentacija je odmah posle susreta krenula za Beograd. Sutra uveče je trening na bazenu u Košutnjaku a dan kasnije se putuje u Split.

Savić vodi sledećih 15 igrača: G.Pijetlović, B.Mitrović, Mandić, V.Rašović, Filipović, Ćuk, Stojanović, Subotić, S.Rašović, Jakšić, Drašović, Randjelović, Ubović, D.Pijetlović i Lazić.

- Ovo je ekipa za turnir u Splitu. I dalje kombinujemo, odmaramo i osvežavamo igrače - rekao je selektor Savić.

Rumunija – Srbija 7:14 (3:4,4:3,0:3, 0:4)

Bazen Jon Aleksandresku. Gledalaca 400. Sudije: Teksido (Španija), Savinović (Hrvatska). Igrač više: Rumunija 11 (2), Srbija 11 (6). Peterci: Rumunija 1 (1), Srbija 1 (1)

Rumunija: Tic, Radu 1, Negrean 1, Fulea 1, Sabo, Protesa, Teohari, Ćoveanu 2, Kretu, Oanta 1, Giban, Đorđesku 1, Gavris. Selektor: Stanojević

SRBIJA: Pijetlović, Mandić 4, V.Rašović 2, Ranđelović, Subotić 2, Lazić , Ubović, Drašović 1, Jakšić 1, Tankosić, Tomić 2 S.Rašović 2, Rističević. Selektor: Stevanović