Objavio Bojan Đokić 07/04/2018 - 21:24

Hrvatska savladala Srbiju

Vaterpolisti Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale Evropa kupa pošto su u 3. kolu grupe B u Rijeci poraženi od domaćina Hrvatske sa 8:7

Naša selekcija je kontrolisala igru tokom tri četvrtine, ali je u poslednjoj četvrtini Hrvatska slavila sa 4:2 i došla do trijumfa za plasman u finale.

Nakon prve četvrtine bilo je 3:1 za ‘’delfine’’ , na poluvremenu su olimpijski šampioni vodili sa 4:1. ‘’Barakude’’ su dobile treći period igre sa 3:1 i prišle na gol minusa.

Poslednja četvrtina pripala je domaćoj reprezentaciji koja je u neizvesnoj završnici stigla do trijumfa.

Kapiten Srbije Filip Filipović dao je tri gola, dva Duško Pijetlović, po gol Ćuk i Mandić. U selekciji Hrvatske  tri gols postigao je Loren Fatović i to dva u trenucima odluke, Vukićević je postigao 2, Joković, Lončar i Vrlić su po jednom savladali Gojka Pijetlovića.

Naša reprezentacija će u nedelju, od 19 sati,  igrati  za bronzanu medalju, a rival je najverovatnije Italija.