Objavio Jovica Nikić 08/04/2018 - 20:53

Srbija bez medalje, Italijanima bronza

Vaterpolisti Srbije nisu uspeli da osvoje medalju na Kupu Evrope.

U borbi za bronzu na završnom turniru u Rijeci Italija je savladala aktulene olimpijske i evropske prvake sa 10:9.

Naša selekcija je sjajno počela meč, polovinom druge četvrtine bilo je 5:1, ali potom Italijani prave seriju 7:1 i krajem trećeg perioda dolaze do vođstva 8:6.

Ekipa selektora Savića izjednačila je na 8:8, a potom je usledila nervozna četvrta četvrtina.

Bodega je doneo prednost protivniku, Filjoli je povisio na 10:8, da bi 2 i po minuta pre kraja Strahinja Rašović smanjio na 10:9. Uprkos brojnim sudijskim greškama na štetu naše selekcije Srbija je imala nekoliko šansi da izjednači, ali nije bilo dovoljno koncentracije.

Tri gola za naš tim postigao je Mandić, a po 1 Ćuk, Pijetlović, Lazić, Jakšić, Filipović I S. Rašović.

Bodega i Filjoli postigli su po 3 gola za Italiju, a po jednom su se u strelce upisali Di Fulvio, Molina, Ečenike I Prešuti.

Srbija je na ovom turniru nastupila bez povređenih Prlainovića, Mitrovića, Ubovića i Ranđelovića.